TÄIENDKOOLITUS TOOTMISINSENERIDELE/ TOOTMISSPETSIALISTIDELE

02.March.2017
Tartu Ärinõuandla, Eesti Maaülikooli Tehnikainstituut, Tartu Teaduspark ja Protolab OÜ korraldavad praktilise tootmisteemalise koolituse Tartumaa metalli- ja elektroonikaettevõtete esindajatele, eelkõige inseneridele ja tootmisjuhtidele.
Koolitus toimub kahe 2-päevase moodulina, millele lisandub 1-päevane moodul maikuus ettevõtete külastuste ja aruteluga. Koolituse läbinud saavad tunnistuse. Koolituse, seminari töökeeleks on inglise keel.
I moodul (16.-17. märts, 2017): kaasaegne tootmine üldiselt ja lähemalt lõiketöötlemisest. Mooduli koolitajateks Professor Jan-Eric Ståhl* ja MSc. Daniel Johansson, Lundi Ülikoolist Rootsist (http://www.iprod.lth.se/english). Ülevaade seminari teemadest inglise keeles: Introduction to production development and global trends; Examples of sustainable production technologies and systems; Generic production cost model; Systematic Production Analysis; Integrated product development; Company integration with focus on the vertical axis (VIP); Economically based optimization; Production and statistical analysis; Integrated cost models with focus on metal cutting.

* Professor Jan-Eric Ståhl on raamatusarja "Metal Cutting - Best Practices" kaasautor
II moodul (20.-21. aprill, 2017): kvaliteeditehnika ja tööstuslik metroloogia. Mooduli fookuses on geomeetrilise mõõtmestamise ja tolereerimise (GD&T) olemus. Vaadeldakse kasutamist nii joonisest arusaamise, kontrollimise kui projekteerimise seisukohtadest. Materjali kinnistamiseks toimetatakse kohapeal näidismõõtmised portatiivse koordinaatmõõtemasina - skänneriga. Koolitajateks insenerid Nikon Metrology Europe (http://www.nikonmetrology.com/en_EU) peakontorist Leuvenist, Belgiast.
Koolitusprogrammi maksumus osaleja kohta 80 eur**, kui samast ettevõttest vähemalt 2 osalejat, siis on hind inimese kohta 65 eur. Ühe mooduli hind inimese kohta on 50 eur.

** Osalustasu eest kaetakse koolitusel osalejate toitlustusega seotud kulud.
Koolitus toimub Eesti Maaülikooli Tehnikainstituudis aadressil Fr.R.Kreutzwaldi 56/1, Tartu 51014 ning 20. aprill SPARK Demos Narva mnt 3, Tartu.
Registreerumiseks vaja täita ankeet, mille saab allpool toodud kontaktisiku käest. Registreerimise tähtaeg 9. märts 2017.
Täiendav info ja kontakt: Elo Spoolstra (Mets), Tartu Ärinõuandla; e-mail: elo@tartu.bas.ee, Tel: +372 511 3932