Puidutööstuse esimene edukas samm hackathon'ide maailmas

05.December.2016

18.-19. novembril toimus SPARK Demo keskuses SMART Woodworking 24h hackathon, mis tõi kokku üle 50 huvilise lahendama puidusektori ettevõtete ja organisatsioonide esitatud väljakutseid. Tänu heale koostööle Startup Estonia, SA KredEx'i, Contriber'i, TSENTER kompetentsikeskuse ja osalenud ettevõtetega said meeskonnad mõnusas keskkonnas omandada uusi teadmisi ja töötada välja uuenduslikke ideid. Ürituse õnnestumisele aitasid kaasa ka Teaduskeskus AHHAA ja Nopri Talumeierei.

Käesolev hackathon on märgiline kuna andis üheltpoolt huvilistele võimaluse vaadata sisse puidutööstuse telgitagustesse ja teisalt anda omapoolne panus ettevõtete arengu heaks. Nii ettevõtted kui osalejad andsid üritusele positiivse tagasiside ning avaldasid lootust, et juba tuleval aastal toimub uus puiduteemaline arendusnädalavahetus.

Kokku esitati ürituse raames 9 väljakutset:

Kõik kuus meeskonda, kes ürituse vältel oma ideid ja tooteid arendasid, leidsid uusi ning huvitavaid lahenduskäike, kuhu suunas võiks ja saaks liikuda. Enamus neist jõudis ka turgu kombata, kas sellistele arendustele oleks huvilisi ja maksejõulisi kliente.
Järgmisel korral soovime, et meeskondadel oleks rohkem aega oma ideede arendamiseks ja varume häkiks vähemalt 48h ning loodame veelgi rohkem väljakutseid ja osalejaid!

SMART woodworking 24h hackathon'i peakorraldaja oli Tartu Teaduspark ning kaaskorraldajad Startup Estonia, sihtasutus Kredex ning puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER. Toitlustuse eest hoolitsesid SPARK Cafe ja Nopri Talumeierei.

SMART woodworking 24h hackathon toimus Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.