Ettevõtlike naiste klubis tekstiilikunstnik Küllike Tuvikene

Asukoht
SPARK Demo Narva mnt. 3, Tartu
2020-05-28T16:45:00+00:00
Seekord jagab Lõuna-Eesti ettevõtlike naiste kohtumisõhtul oma lugu moe- ja tekstiilikunstnik KÜLLIKE TUVIKENE.

Küllike räägib oma teekonnast – kunstnikuna, käsitöölisena, ettevõtjana. Millised on olnud tema rõõmud ja väljakutsed, mis on teda sel teel toetanud ja kuidas järgida oma vaistu.

Küllike alustas kunstnikuna nagu tüüpiline loovinimene – tegi nagu tuju peale tuli, ei mõelnud ei materjalidele, toodete müügile, turundusele, ei oma ärimudeli jätkusuutlikkusele. Ühel hetkel otsustas ta, et odavalt oma tööd ei müü, misjärel tekkis 2012.a. bränd KYLLIKE (https://kyllike.com/).

Küllikese käe all valmivad tujuküllastes värvides mantlid ja jakid, mis on stiilsed ja ajatud. Rõivad on valmistatud naturaalsetest ja hinnalistest materjalidest, mille toodab või töötleb Küllike ise oma moestuudios. Nt. linaste mantlite kangamustrid maalib ta kangale käsitsi kasutades söövitustehnikat. Kogu rõivaese, algusest lõpuni, valmib tema enda käe all. Kuid looja-kunstniku-käsitöölisena ei ole lihtne läbi lüüa.

KYLLIKE rahvusliku dekooriga mantel oli eksponeeritud ERMi näitusel "100 aastat Eesti moodi. Külatänavalt punasele vaibale". Viimane suurem ühisnäitus oli tal Yokohamas Jaapanis koos disainer Yumiko Okazakiga.

Üritus on tasuta! Vajalik on registreerumine (kuni kohti jätkub)!
Palun osalemisest teada anda hiljemalt 06.aprilliks asukohas:
https://forms.gle/6uEV453sFSyN4QF76

Ürituse korraldamisega seotud kulud kaetakse Euroopa Regionaalarengu Fondist prioriteetse suuna 5 „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja piirkondliku ettevõtluse arendamine“ meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine“ tegevuse 5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“ - raames.

Lisainfo: Elo Mets, tel. 511 3932, e-post: elo@arinouandla.ee
Sandra Saviauk, tel. 5866 0146, e-post: sandra@jaek.ee
event image